Sold
Listing Courtesy of: Western Upstate MLS / Listed By: Michael Muzuk, Coldwell Banker Caine
213 Guthrie Road Belton, SC 29627
Sold on 02/13/2026
$685,000 (USD)
Sold Date:
02/13/2026
02/13/2026
Taxes
$5,193(2024)
$5,193(2024)
Lot Size
10 acres
10 acres
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
1980
1980
Bought with
Abe Mills, Keller Williams Greenville Upstate
Abe Mills, Keller Williams Greenville Upstate
Source
Western Upstate MLS
Last checked May 19 2026 at 7:32 PM GMT+0000
Western Upstate MLS
Last checked May 19 2026 at 7:32 PM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathrooms: 3
- Half Bathroom: 1
Stories
- 1
Living Area
- 3,292 sqft
$ (+/-)
Dec 09, 2025
Price Changed
$735,000
-3%
-$24,000
Nov 03, 2025
Price Changed
$759,000
-5%
-$36,000
Sep 29, 2025
Price Changed
$795,000
-6%
-$55,000
Jul 28, 2025
Listed
$850,000
-
-