Sold
Listing Courtesy of: GREENVILLE SC / Gateway Realty
140 Clearwater Road Landrum, SC 29356
Sold on 09/15/2025
$845,000 (USD)
Sold Date:
09/15/2025
09/15/2025
Taxes
$3,665
$3,665
Lot Size
6.57 acres
6.57 acres
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
1995
1995
Bought with
Kathy Tamburro, Coldwell Banker Caine Real Est
Kathy Tamburro, Coldwell Banker Caine Real Est
Source
GREENVILLE SC
Last checked May 19 2026 at 11:18 PM GMT+0000
GREENVILLE SC
Last checked May 19 2026 at 11:18 PM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathrooms: 3
Interior Features
- High Ceilings
- Ceiling Fan(s)
- Granite Counters
- Pantry
- Laundry: 1st Floor
Lot Information
- 5 - 10 Acres
Property Features
- Fireplace: 1
- Attached
- Total: 2
- Paved
- Easement
Stories
- 2
Living Area
- 3,771 sqft
$ (+/-)
Aug 11, 2025
Price Changed
$885,000
-2%
-$14,000
Aug 11, 2025
Price Changed
$899,000
2%
$14,000
Apr 26, 2025
Price Changed
$885,000
-2%
-$14,900
Feb 28, 2025
Price Changed
$899,900
13%
$100,000